Styrelsen

Fristads Älgskötselområde Styrelse 

Ordinarie styrelsemedlemmar

Namn

Adress

E-post/Telefon

Uppgift 

Jonas Persson

Örlanda Östergården
513 97 Borgstena

jontehpersson@gmail.com
033-108903
0706-158903

Ordförande, Korrespondent.
Medieansvarig.
Eftersöksansvarig Trafikskadat vilt.

Anders Benjaminsson

Ödegärdet Tämta
513 93 Fristad

Andersbenjaminsson68@gmail.com
033-262068, 0702-093986

Vice ordförande.Lokala samrådet.

Nicklas Åhman

Ingeshult
513 97 Borgstena

Niklas.ahman@vida.se
033-266028, 0706-745460

Sekreterare,

Thorbjörn Larsson

Västergården Kärrahöjd
513 94 Sparsör

Thorbjorn.karrahojd@telia.com
033-210088, 0701-838395

Kassör.

Pär Larsson

Krögarevägen 9
513 70 Borgstena

perra_110@hotmail.com
0709-423458

Älgdata, skötselplan och tilldelning.

Oskar Nordberg

Älgarås 10
513 97 Borgstena

Oskar_nordberg@hotmail.com
070-2946154

 

Per Karlsson

Ornunga Hopakullen
447 93 Vårgårda

Byggfirma.Pkarlsson@spray.se
0322-661105, 0703-458925

 

Jan Ylving

Skyttevägen 3
513 35 Fristad

ravpiska@msn.com
033-266702, 0702-728612

 Skyddsjakt.

Henrik Engström

Tämta Kartryd
513 93 Fristad

Henrik.engstrom@boras.se
033-412712, 0768-885731

 Inventeringar.

       

Suppleanter

 

 

                        

Namn

Adress

E-post/Telefon

Uppgift 

Erik Silow

 

 

Mosstomt

513 97 Borgstena

Erik.silow@hotmail.com

033-269800

0706-205561

 

Marcus J Lindell

 

Fagerås 4

513 97 Borgstena

Borst-@hotmail.com

0702-444474

Rovdjursansvarig.

Agneta Jonsson

Vänga

Östergården 10

513 92 Fristad

atextilreklam@telia.com

0706-081802

 Hund

Kenneth Andersson

 

Tämta Nikolaus Torp

513 93 Fristad

Produktion.vargarda@broson.se

033-262090

0705-362626

 Marker.

Edward Marinder

 

Horsared storegården Vesene
524 95 Ljung

emarinder@gmail.com

0706119233

 033264024

Viltprovtagare.

Veronika Wustenhagen

Tämta Ladås 14

513 93 Fristad

Carlsson.veronika@gmail.com

033-262105

0727-037669

 

Johan Benjaminsson

Ödegärdet Tämta

513 93 Fristad

Johanbenjaminsson34@gmail.com

0733-408232

 

Conny

Wictorsson

Västergården 11 Råstorp 51396 Fristad

Conny.wictorsson@peab.se

033-269905

0733-373427